cgsocietysteampunk

Dupa cum va spuneam mai jos am revenit si cu lista celor care au castigat la categoriile de animatie plus premiile acordate celor mai bune imagini alaturi de produsele castigatoare. Un click pe link-urile albastre va duc in pagina unde veti putea vizualiza in liniste clipurile premiate iar unul pe imaginea de mai sus in pagina cu  listele castigatorilor.

Team Entry Video – Master Award
EMET, Bonsaininja Studio, ITALY

Team Entry Video Excellence Award
Atlantis – Inconvenient Truth
Martin Koehler (arcaneg), Christian Stadach (cmdrpi), Simon Prager (SimonDarmstadt), Christopher Hempel (Xr4t3d), GERMANY

Individual Video Master Award
‘Hemlock’, Tyson Ibele (ivanisavich), NEW ZEALAND (pe care vi l-am mai prezentat intr-un post anterior fara sa stiu ca era inscris aici!!!)

Individual Video Excellence Award
Ulysses’ Dreams’, Marc Mordelet (visionmaster2), FRANCE

Animation Award
The Steampork”, Andrei Brovcenco (framebreed), Vasile Brovcenco (vbrovcenco), Emanuel Balaceanu (ebalaceanu), ROMANIA

Art Direction Award
‘Mirzoyan’s Odysseus’, Arthur Mirzoyan (Mizoyan), RUSSIA

Compositing and Editing Award
Siege of Syracuse, Thiago Pires (Thiago-Pires), BRAZIL

Modeling Award
The Old Man and The Sea
Alexandra Ciolac (musi), Andreas Normand Grontved (andreasng), Sasha Ciolac, Esben Toft (toft)
DENMARK

Sculpture
‘Flight of Icarus’, Ricardo Tobon (rtobon), USA

PREMII IMAGINI:

odysseus-departure

Lighting Award

„Odysseus’ Departure”, Aleksander (Olek) Novak-Zemplinski (zemplinski) USA

icarus-day

Digital Painting Award

„Icarus Day”, Tomasz Jedruszek (Morano) POLAND

titanomachyfall-of-the-hyperion

Texture Award

‘Titanomachy: fall of the Hyperion’, Marcin Jakubowski (balloontree), POLAND

legend-of-yamoto

Concept Art Award

‘Legend of Yamoto’, Yap Kunrong (krypt), Tokyo, JAPAN

alice

Best Character Award

‘Alice’s adventures in Steamland’, Guillaume Dubois (Guilome), BELGIUM

pinochio

Image (Individual) Master Award

‘Steamnocchio’, Fabricio Moraes (fabmoraes), BRAZIL

baktofairy

Image Excellence Award
‘BaktoFairy’, Laurent Pierlot (sato), USA

HONORARY MENTIONS:

ray1

Alex Broeckel ( RayBender )

escape

Michael Dashow (walrus)
„Escape Plan B”

trapped

Mélanie Delon (Eskarina),”Trapped”, Paris, FRANCE

new

Ioan Dumitrescu (jonone), „New Times”, ROMANIA

goliath

Roger Nobs (Roger Nobs), „David and Goliath”, Switzerland

david1

Cory Jespersen (wildcory1), „David and Goliath”, Phoenix, USA

ALTE PROPUNERI :

tower

Mike Inscho , Tower of Babel

argos

Jeremy Love, COLDRUM – Argos vs Hermes

the-fall

Nigel Quarless, The Fall of Icarus

lio1

Lior Arditi, lioration

treasure

yuyang, Treasure of True Love